niedziela, 20 maja 2012

„Syn Neptuna”; Rick RiordanPERCY MA ZAMĘT W GŁOWIE. Budzi się z długiego snu i nie pamięta zbyt wiele poza własnym imieniem. Nie odzyskuje pamięci nawet wówczas, gdy wilczyca Lupa mówi mu, że jest półbogiem, i uczy go władania magicznym mieczem. Odbywa wędrówkę, podczas której musi pokonać wiele potworów, i w końcu trafia do obozu herosów… ale i tutaj niczego sobie nie przypomina. Pamięta tylko jeszcze jedno imię: Annabeth.
HAZEL POWRÓCIŁA Z TAMTEGO ŚWIATA. W poprzednim życiu starała się być posłuszną córką, choć jej matka wykorzystywała szczególny „dar” córki, by zaspokoić swoją chciwość. Kiedy więc tajemniczy Głos opętał matkę i jej ustami nakazał użyć owego „daru”, by obudzić wielkie zło, Hazel zbyt późno zdobyła się na odwagę, by mu się sprzeciwić. Na skutek jej błędu zagrożone są losy całego świata. Teraz Hazel marzy tylko o tym, by uciec od tego wszystkiego na zaczarowanym koniu, który pojawia się w jej snach.
FRANK JEST NIEZDARĄ. Choć jego babcia twierdzi, że ich przodkowie byli potężnymi bohaterami, a on sam może się stać, kim tylko zechce, Frankowi nie jest łatwo w to uwierzyć. Nie wie nawet, kim jest jego ojciec. Ma nadzieję, że okaże się nim Apollo, bo strzelanie z łuku to jedyne, w czym chłopak jest dobry – choć nie aż tak dobry, by odnosić sukcesy w obozowych manewrach. Wstydzi się swojej niezdarności, zwłaszcza w towarzystwie Hazel, najbliższej przyjaciółki. To właśnie jej postanawia powierzyć swój największy sekret.

Niesamowite przygody młodych bohaterów zaczynają się w „innym obozie” półbogów, a potem przenoszą ich daleko, do krainy, nad którą bogowie nie mają już władzy. Pojawiają się nowi herosi, odżywają straszliwe potwory i rodzą się nowe przerażające istoty, a wszystko to ma związek ze spełnianiem się Przepowiedni o Siedmiorgu.

Obraz przenosi do recenzji:

5 komentarzy:

 1. Przeczytałam pierwszą część, ale na drugą nie mam czasu.;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nad, a ja nadal nie tknąłem tej serii ;/ Kiedy ja to wszystko nadrobię!?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja, tak jak Matt, jeszcze nie tknęłam i nie jestem przekonana, czy to zrobię...

  A;e ja właściwie nie o tym! :D Kocham Twojego Sebciowego avatara, kocham to, że kochasz rock i Japonię (z anime i mangą) :D *piona*

  OdpowiedzUsuń
 4. @Matt: Prawdopodobnie po wystawieniu ocen :) Wtedy będzie masa czasu na czytanie ^^

  @Nyx: *piona* Ja też kocham mojego Sebciowego avatara :3 (I zdjęcie z Izayą i Shizuo też xD). A ja kocham to, że ty też kochasz Japonię i M&A! :3

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna seria, którą chcę przeczytać, ale nigdy nie mam czasu. W tym roku wakacje chyba będę miała wakacje mocno czytelnicze ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...