niedziela, 4 września 2011

Top 10: bohaterowie książkowi, z którymi chcielibyśmy się zaprzyjaźnić

Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu ma blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji - w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.

Dziś przyszła pora na... Dziesięciu bohaterów książkowych, z którymi chcielibyśmy się zaprzyjaźnić!
 
Kreatywa wpadła na wspaniały pomysł, to i ja dołączyłam do akcji Top 10, dość późno wprawdzie, jednakże lepiej późno niż wcale, prawda? Zachęcam do udziału w zabawie, naprawdę pomysłowej. Nie musiałam się wiele przy tym temacie namyślać, a nawet musiałam wykluczyć kilku bohaterów, bo było ich za dużo. Cóż, za dużo książek uwielbiam, za dużo :)


Magnus Bane
Czy tutaj trzeba jeszcze coś dodawać? Suzan i ja jesteśmy zakręcone na punkcie Wielkiego Czarownika Brooklynu, kochamy go i wielbimy pod niebiosa. Podawałam już link do tematu z naszymi „bazgrołami”, ale nie radzę tam wchodzić – trwały uraz psychiczny gwarantowany. Bez Bane'a „Dary Anioła” to nie byłoby to samo. I niech Magnus będzie z Wami!Jem Carstairs
I ponownie postać spod pióra Cassandry Clare. Cóż, Jem podbił moje serce. Jest taki uroczy i silny, mimo... jego wiadomej choroby, można rzec. No i gra na skrzypcach... Już wiem, czemu Tessa go tak lubi :)
Damon Salvatore
Bo to Damon. I kropka. I bardziej wolałabym serialowego, ale książkowy też może być. Okej, może i z nim nie da się zaprzyjaźnić, tylko drzeć koty, ale naprawdę, naprawdę chciałabym spróbować. No i przez niego ilekroć zobaczę wronę albo kruka, mam wiadome skojarzenia :) 


 

Katniss Everdeen
„Igrzyska śmierci” zawładnęły mną całkowicie, więc Katniss musiała się w rankingu znaleźć. Ona ma w sobie ogromną siłę i upór, ja nie dałabym rady wytrzymać na arenie. To byłoby ciekawe doświadczenie, spotkać dziewczynę, która igra z ogniem.

Percy Jackson
No, syna Posejdona nie mogło zabraknąć, jako że Ricka Riordana naprawdę lubię. Ciekawe, jak wyglądałaby rozmowa o bogach olimpijskich w czasach teraźniejszych i czego ciekawego bym się dowiedziała... Może pomógłby mi na testach z historii starożytnej Grecji? :)


 

Arkarian
Ze „Strażników Veridianu”. No kto by nie polubił fiołkowych oczu i szafirowych włosów?


Remus Lupin
Oj, z tym wilkołakiem spotkałabym się z chęcią. Nie wiedzieć czemu, z „Harry'ego Pottera” najbardziej go polubiłam. Chyba za ten spokój, choć to nie jest pewne... W końcu był przecież Huncwotem, prawda?


Sophie Mercer
Bo to Sophie, bo jest pełna humoru, bo to demon pierwszej klasy, bo w końcu bym ją przekonała, żeby wybrała Cala, nie Archera!


Atticus O'Sullivan
W pakiecie z Oberonem. Z chęcią posłuchałabym o jego kłopotach z różniastymi bóstwami. Ciekawe, ile jeszcze bogów z różnych mitologii istnieje nadal w naszym świecie? No i druid pomógłby szybciej urosnąć kwiatom w ogródku :) 
Prezes Miau
Z „Darów Anioła”. Oj, już trzecia postać pani Clare. Hm... za kiciaśność i tęczowość chciałabym się zaprzyjaźnić. Ot.

7 komentarzy:

 1. Chciała bym poznać profesora Lupina. W ogóle mam sentyment do bohaterów z Herry'ego(albo jak się tam pisze)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne ^^
  Zacznę od piątku :D.

  O kurczę... To chyba dziwne, że "osobiście" znam tylko dwóch twoich bohaterów, nie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Damon'a i Jem'a to bym raczej poderwała ;D Sophie też jest na mojej liście ,bo kocham jej poczucie humoru ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. O, Lupin mój kochany! I Damon, którego bym z wielką chęcią na randkę zaprosiła :) Bardzo ciekawe zestawienie - mocno naładowane testosteronem!

  PS. Dziękuję za dołączenie do akcji. I pamiętaj - na poprzednie rankingi nigdy nie będzie za późno, jeśli chcesz, wciąż możesz do nich dołączyć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę, że łączy nas sporo postaci :)
  Po pierwsze Magnus xD Warto mieć znajomości wśród takich osobistości.
  Po drugie Damon. Ale mi tam odpowiada i książkowy i serialowy.
  Po trzecie postacie z książek Ricka Riordana. Oprócz Percy'ego chciałabym jeszcze spotkać Piper, bo coś czuję, że z nią bym się też zrozumiała.
  A z Pottera to wolałabym bliźniaków Weasley.

  OdpowiedzUsuń
 6. Remus'a mogła bym poznać. Ale Percy'ego i Katniss to już tak bym chciała poznać, że nie da się opisać. Przy okazji, tekst 'Katniss, Dziewczyna, która igra z ogniem!' - mistrzowski pomysł. Collins jest niesamowita... żeby takie szczegóły nawet... cudownie :*

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...