niedziela, 1 września 2013

Podsumowanie | Wakacje 2013

Śpieszmy się kochać wakacje, tak szybko odchodzą... Dwa miesiące minęły jak oka mgnienie, kiedy, jak to możliwe? I co? I już dzisiaj pierwszy września. A jutro rozpoczęcie roku dla wszystkich uczniów. Nie licząc studentów, ale oni mają ciężej na studiach, więc to się w jakiś sposób wyrównuje. To nie będzie typowe podsumowanie wakacji, bo i po co? Wakacje to dwa miesiące różniące się od innych miesięcy tym, że jest ciepło i można się wyspać. I lenić. Chociaż w ciągu roku szkolnego też się leniłam i nie stało się nic złego – ba! egzaminy poszły mi bardzo dobrze i dostałam się do wymarzonej szkoły...

... do której teraz boję się iść. Nie znam prawie nikogo. O tyle dobrze, że rozpoczęcie dla klas pierwszych jest godzinę wcześniej, czyli będę otoczona panikującymi (lub nie) tak jak ja pierwszakami. :D Ale wciąż... wciąż się boję. Chciałabym trafić na fajną klasę, której nie zapomnę. Wiecie, taką zgraną, żeby była miła atmosfera. :)

Dobrze, teraz najważniejsze: książki. Książek czytałam sporo. Przynajmniej tak sądzę. Porównując ich miesięczną liczbę – z roku szkolnego i z wakacji – w wakacje dałam czadu z tym całym czytaniem. :) Jedenaście recenzji, czternaście przeczytanych książek, jedna manga i jeden film. Nieźle jak na mnie, lenia patentowanego z licencją na lenienie się. Ponadto wzięłam udział w zabawie zakładkowej, przeprowadziłam wywiad z przemiłą Gesą Schwartz, a także napisałam co nieco o nowym Dwunastym Doktorze.

A co z najlepszymi? Zawsze są najlepsi! I najgorsi, niestety, też.

W lipcu i sierpniu bez wątpienia triumfowała „Pieczęć ognia” Gesy Schwartz. Książka naprawdę warta przeczytania dla takich miłośników fantastyki, jak ja! Namówiłam do jej zakupu już jedną osobę i namawiać będę dalej, o ile tychże namawianych osób preferencje książkowe będą odpowiednie. Najgorszą zaś... uch, ciężko wybrać, ciężko – ale chyba będzie „Wyzwanie” Colleen Houck. I to przez te piękne figury geometryczne, a zwłaszcza nieśmiertelne trójkąty!


Całkiem niedawno byłam na „Darach Anioła: Mieście Kości” w kinie. Swoje wrażenie opisałam tutaj. Tego dnia w Łodzi odbył się również Cosplay Walk 2013, w którym uczestniczyłam. Wielu przechodniów patrzyło na nas dziwnie – wiecie, mnóstwo ludzi we włosach we wszystkich kolorach tęczy, w dziwnych ciuchach, z kocimi uszami, z bronią albo z żółto-pomarańczowymi rogami i niebieską skórą. Nie rozumiem, co w nas było tak dziwnego! :)


Nie pozostaje nic innego, jak czytanie książek w drodze do i ze szkoły. Tym razem będę mogła to robić, bo muszę dojeżdżać do szkoły do Łodzi. Chyba polubię komunikację miejską. :)

Ponowię pytanie: VIII LO w Łodzi - ktoś chodzi/chodzić będzie? :3

4 komentarze:

 1. Rozumiem Twój strach. Mam to samo :). Już tęsknię za moją starą klasą.
  To ja przeczytałam trzy razy więcej książek od Ciebie :). Co jest wręcz cudem, bo nie miałam czasu. Ale za to jakoś nie mogę w bibliotece natrafić na "Pieczęć ognia", więc Ci zazdroszczę zapoznania się z tą historią :).
  Cosplay Walk? Nie kojarzę... Na czym ta impreza polega?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzy razy więcej? Jej, gratuluję! :D
   Cosplay Walk to ... hm, przejście ulicami w przebraniach (czyli cosplayach (costume-play)) z japońskich anime i mang. :) Jedyne, co musisz zrobić, to przyjść i dobrze się bawić. :D Wiem, że w kilku miastach co roku robili takie Cosplay Walki. Są też Zombie Walki, czyli to samo, tylko trzeba być przebranym za zombie. :D

   Usuń
 2. Orzekam, iż Twój nowy wygląd bloga jest bardzo zacny. Klikałabym lubię to.
  Ach to LO <3 Moją klasę już poznałam na testach językowych, a przed nimi bardziej stresowałam się towarzystwem niż samymi testami xD Ale okazało się, że to ludzie na poziomie, mili, serdeczni, ze wspaniałymi zainteresowaniami... Słowem: jest MEGA! :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach, dziękuję, dziękuję, przyjmuję mentalne "Lubię to!". :)
   Ja nie miałam testów językowych. Żałuję, że będąc w LO zanieść dokumenty nie zrobiłam zdjęcia listy uczniów w mojej klasie. :D Wtedy chociaż poznajdowałabym ich na fejsie czy coś. XD
   Cieszę się, że masz fajną klasę. Liceum Politechniki Łódzkiej, tak? :3

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...